۱۰ روش تجهیز منزل معلولین

چطور خانه خود را برای معلولین مجهز کنیم ؟

به صورت کلی معلولیت می تواند شیوه زندگی ما را حتی در منزل خود تغییر دهد . وقتی ناتوانی ها برای ما ایجاد می شود فضای خانه می تواند به فضایی چالش برانگیز تبدیل شود و باید در جهت تجهیز منزل برای معلولین اقدام نمایید. پله ها ،‌حمام ، توالت ، دستگیره و سطوح حرکتی می تواند بسیار خطرناک باشد. در ادامه ۱۰ روش اصلی برای تجهیز منزل برای معلولین را بررسی خواهیم کرد.

۱- می توانید پله ها را با رمپ یا سطح شیبدار عوض کنید

پله ها برای بسیاری افراد چه کسانی که از ویلچر استفاده می کنند چه افرادی که دارای محدودیت های حرکتی هستند خطرناک می باشد. عموما پله ها در هر مدل سبک معماری وجود دارد.

رمپ ها انواع مختلفی دارند که می توانند بسته به نیاز شما مورد استفاده قرار بگیرند به عنوان مثال رمپ جمع شونده یا قابل حمل می تواد به سرعت مورد استفاده قرار بگیرد و به تجهیز منزل معلولین کمک نماید.

 رمپ ها یا سطح شیبدار مناسب برای ویلچر

۲- از صندلی بالابر پله استفاده کنید

در بسیاری موارد که امکان استفاده از رمپ های سطح شیبدار یا بالابر های خانگی را ندارید بهتر است از صندلی بالابر پله استفاده کنید. صندلی بالابر پله به راحتی و سرعت بالا در کوتاهترین زمان ممکن بدون نیاز به هیچ گونه تخریب و تغییر در شرایط منزل شما در جهت تجهیز منزل برای معلولین می تواند به کار گرفته شود.

انچه نیاز هست راجب صندلی بالابر پله بدانید

۳- از انواع اسانسور بالابرهای خانگی استفاده نمایید.

استفاده از بالابر های خانگی می تواند جایگزین مناسبی برای دو گزینه بالا باشد. این محصول کاملا زیبا ، ایمن ، قابل اعتماد و سریع می باشد. استفاده از بالابر های خانگی می تواند باعث افزایش ارزش ملک شما و در نتیجه تجهیز منزل معلولین شود و به هیچ عنوان یک هزینه محسوب نمی شود و به نوعی سرمایه گزاری محسوب می شود.

چطور بالابر خانگی مناسب انتخاب کنیم ؟

۴- موانع موجود در حمام  را برطرف کنید.

در حمام موانع بسیاری وجود دارد که می تواند بسیار خطرناک باشد . سطح صاف کف در هنگام خیس شدن بسیار مستعد لیز خوردن می باشد و باید از سطوح مقاوم در برابر لیز خوردن استفاده گردد. همچنین استفاده از دستگیره های مخصوص حمام می تواند به تجهیز منزل معلولین کمک نماید.

۵- سرویس بهداشتی و توالت خود را اصلاح نمایید.

توالت فرنگی یکی از چالش های معلولین می باشد که حتما باید از دستگیره های مخصوصی در اطراف ان استفاده شود تا معلول بتواند در هنگام نشستن یا برخاستن از ان ها استفاده نماید.

۶- از نرده ها در قسمت های حساس منزل استفاده نمایید.

برای افرادی که قدرت کنترل و تعادل پایینی دارند و مستعد زمین خوردن هستند و برای بلند شدن از صندلی ، تخت یا ویلچر مشکل دارند ، نرده ها می تواند بسیار موثر و مفید واقع شود.

۷- اصلاح دستگیره های درب

استفاده از دستگیره های با مکانیزم قدیمی می تواند دست و پا گیر و چالش برانگیز باشد. بهتر است در حدامکان از دستگیره های الکترونیکی و یا درب های اتوماتیک استفاده شود که کاربری اسانتر و سریعتر داشته باشند.

همچنین استفاده از اتوماسیون های هوشمند خانگی در جهت تهجیز منزل معلولین می تواند بسیار مفید باشد.

همه چیز راجب ویلچر های توانبخشی 

۸- استفاده از استخر را تسهیل نمایید.

وجود استخر برای یک منزل می تواند بسیار سرگرم کننده باشد ولی استفاده از ان برای معلولین می تواند بسیار دشوار باشد . ورودی های استخر ، نرده ها و پله های استخر می تواند برای ورود معلولین بسیار دشوار باشد و تهدیدهای ایمنی به همراه داشته باشد . این در حالی است که استخرها می تواند در جهت ورزش و درمان بسیاری از معلولیت های افراد مفید باشد به همین دلیل باید شرایط استفاده از استخر را برای معلولین مناسب و تجهیز منزل معلولین نماییم.

بالابرهای استخری یا لیفت های معلول در استخر وجود دارد که می تواند عملیات جابه جایی و انتقال معلول را به داخل استخر انجام دهد.

۹- چیدمان دکوراسیون خود را تغییر دهید

نحوه چیدمان مبلمان و سایز تجهیزات خانه باید به نحوی انجام گیرد که عملیات جابه جایی و انتقال و یا تحرک بوسیله ویلچر به راحتی انجام گیرد

۱۰- در مورد سطوح دقت نمایید

سطوح صاف مثل کاشی می تواند بسیار خطرافرین باشد . بهتر است سعی کنید سطح حرکتی را بوسیله موکت یک دست ، کاملا بپوشانید و کاملا فیکس نمایید تا امکان حرکت فرش یا موکت وجود نداشته باشد. باید هر گونه تهدید برای لغزش را برطرف نمایید.

انچه نیاز هست راجب بالابر های بیمار بدانید 

بهتر است برای تجهیز منزل معلولین با یک مشاور متخصص صحبت کنید

کوشا راه های زیادی در جهت تجهیز منزل معلولین ارائه می دهد . ما سعی می کنیم بهترین پیشنهادات را در جهت تسهیل استفاده معلولین ارائه کنیم. ما می توانیم در خصوص انتخاب محصولات مناسب ، ایمن سازی و نگهداری تجهیزات به شما اموزش دهیم.

کوشا همه تلاش خود را انجام می دهد که شما در منزل خود احساس امنیت ، ایمنی ، اسایش و رفاه داشته باشید.

به روز ترین مقالات آموزشی کوشا 

۱۰ روش تجهیز منزل معلولین

در این مقاله به شما جدیدترین و برترین راه ها را در جهت تجهیز منزل معلولین ارائه می نماییم.

ادامه مطلب
پارامترهای موثر بر قیمت صندلی بالابر پله

چطور میتونیم از قیمت صندلی پله پیما مطلع بشیم ؟ یکی از مهمترین سوالاتی که همواره در ذهن مشتریان وجود دارد این است که قیمت …

ادامه مطلب
آیا امکان فروش صندلی پله پیما وجود دارد ؟

بررسی نکات طلایی در هنگام فروش صندلی پله پیما

ادامه مطلب
۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × 2 =