آیا یکی از عجیب ترین بالابرهای عمودی جهان را می شناسید ؟

بالابر آبی AquaDom ( عجیب ترین بالابر آبی جهان ) یک آکواریوم شیشه ای اکریلیک استوانه ای با طول ۲۵ متر ( ۸۲ فوت ) می باشد که یک آسانسور شیشه ای شفاف به شکل یک استوانه از داخل ان عبور می کند. این آسانسور که در یک هتل در شهر برلین آلمان واقع شده است که دارای مجموعه های مختلف موزه – رستوران و… مجموعه های سرگرمی دیگری می باشد. 

این بالابر در سال ۲۰۰۴ افتتاح شد و هزینه ای معادل 12.8 میلیون یورو برای ان انجام شد . سیلندر اکریلیک توسط یک شرکت امریکایی طراحی و تولید گردیده است. 

قسمت بیرونی سیلندر بوسیله ۱۲ پنل فرستاده شده از کارخانه و قرار گرفتن در کنار هم ایجاد شده و قسمت داخلی سیلندر برای آسانسور ، به صورت ۳ بخش ۵ تایی پنل در محوطه کناری هتل در داخل هم قرار گرفتند. 

مقاله پیشنهادی : بررسی اطلاعات بالابرهای عمودی خانگی کوشا 

بالابر آبی Aquadom  ( عجیب ترین بالابر آبی جهان ) بزرگترین اکواریوم استوانه ای اکریلیک از نظر حجم در جهان می باشد که قطر آن در حدود ۱۱ متر ، ارتفاع در حدود ۱۶ متر که بر روی یک پایه ۹ متری قرار گرفته اند. حجم آبی که درون این اکواریوم قرار گرفته در حدود یک میلیون لیتر می باشد و بیش از ۱۵۰۰ ماهی در ۵۰ گونه مختلف درون آن قرار گرفته اند. 

شیوه کارکرد این بالابر به گونه ای است که بالابر در داخل استوانه ای در داخل اکواریوم حرکت می نماید و افراد از مناظر دریایی داخل اکواریوم لذت می برند.

این بالابر بیشتر در دسته جاذبه های گردشگری قرار می گیرد. 

مشاهده فیلم بالابر آبی اکواریومی Aquadom

پخش ویدیو
بررسی جدیدترین مقالات کوشا

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 + 8 =

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای