همواره انتقال و جابه جایی بیماران دارای مشکلات حرکتی برای همراهان مشکلی است که همراه انان است. یکی از چالش ها انتقال بیمار و تغییر حالت او برای فعالیت های داخل خانه می باشد. به دلیل مشکلاتی که ممکن است برای همراهان وجود داشته باشد یا عدم توانایی حرکتی برای بیمار و نیاز به نیروی دوچندان جهت جابه جایی فرد ، نیاز به خرید بالابر بیمار احساس می شود. 

دستگاه بالابر بیمار می تواند برای بلند کردن یا انتقال بیمار از یک نقطه به نقطه دیگر و تغییر حالت (‌نشسته به خوابیده یا بالعکس ) مورد استفاده قرار بگیرد. 

 در این مقاله ۵ عامل و فایده اساسی خرید بالابر بیمار را بررسی خواهیم کرد تا نیاز خرید بالابر بیمار را بهتر درک نمایید .

همه چیز راجب بالابر بیمار

۱- به دلیل امکان حرکتی اسانتر برای بیمار و همراهان ، احتمال جابه جایی بیمار در فضای داخلی ، بیشتر مهیا می گردد که همین امر احتمال حرکت برای بیمار را افزایش میدهد و بسیاری از مشکلاتی که ممکن است در اثر کمبود تحرک برای بیمار ایجاد گردد را برطرف خواهدکرد. 

۲- خرید بالابر بیمار ، احساس راحتی و اسایش برای بیمار و همراهان بیشتر می گردد. در واقع با استفاده از بالابر بیمار ، فرد راحت تر می تواند تغییر موقعیت و تحرک داشته باشد . 

۳- فشار کمتر به مراقب یا همراه بیمار : جابه جایی یک فرد بیمار دارای مشکلات حرکتی می تواند برای همراه یا مراقب بیمار بسیار سخت باشد و استرس و فشار زیادی را به او وارد می نماید . خرید بالابر بیمار می تواند برای فعالیت های حساسی مثل استحمام یا دستشویی بیمار ، بسیار کارامد باشد. 

۴-  با خرید بالابر بیمار می توانید در خانه یا منزلی که دوستش دارید بیشتر بمانید و مشکلات حرکتی که ممکن است در خانه یا منزل مورد علاقه خود داشته باشید را بوسیله این دستگاه برطرف نمایید. 

۵- حرکت ایمن و مطمئن تری را تجربه نمایید. با خرید بالابر بیمار ، مسلما احتمال خطر سقوط یا خطراتی که ممکن است در جابه جایی داشته باشید را به حداقل می رساند و می توانید با ایمنی بالا فعالیت های مختلفی را تجربه نمایید. 

راهنمای خرید بالابر بیمار ( لیفتر بیمار ) مناسب

در خرید بالابر بیمار ( لیفتر بیمار ) باید به مواردی توجه کرد تا بتوانیم حداکثر استفاده و کارایی مدنظر را از دستگاه داشته باشیم :‌

  • بیماری که می خواهد از دستگاه استفاده نماید باید از نظر قد ، وزن و عرض باسن اندازه گیری شود  تا دستگاه کارایی مناسبی داشته باشد به عنوان مثال برای کاربران سنگین وزن باید از بالابرهای مخصوص استفاده شود و نکته مهم این است که در هنگام انتخاب بالابر سعی نمایید که حتما دستگاه بالابر بیمار مناسب برای وزن بالاتر بیمار را انتخاب نمایید.
  • محلی که دستگاه مورد استفاده قرار می گیرد ابعاد دهانه های عبوری متناسب با ابعاد دستگاه باشد
  • مسیر تردد دستگاه جهت عبور آماده گردد
  • جلیقه دستگاه متناسب با کاربری مدنظر ، انتخاب گردد
  • ارتفاع قابل انتقال بالابر به نحوی باشد که بتواند بیمار را از سطح زمین تا روی تخت یا ویلچر انتقال دهد. 
  • امکانات در شرایط اضطراری به نحوی که در مواقعی که مشکلی برای دستگاه یا بیمار ایجاد گردد بلافاصله متوقف گردد. 

همه چیز راجب صندلی پله پیما

آموزش نحوه استفاده از  دستگاه لیفتر بیمار​

تحویل و تست دستگاه بالابر بیمار به مشتری 

بررسی جدیدترین مقالات کوشا

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده + 4 =

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای