برخی از مهمترین قابلیت ها و امکانات صندلی متحرک پله گردشی شامل :

 • فضایی که صندلی برقی پله رو در زمان جمع شو یا تاشو اشغال می کند نهایتا ۳۰ سانت می باشد و در حالت استفاده تا ۷۰ سانت ، فضای پله ها را اشغال می نماید  و در انواع پله ها امکان نصب می باشد و هیچ مزاحمتی برای عبور افراد در پله ایجاد نمی کند.
 • امکان کنترل بوسیله سلکتور دستی روی دسته جهت راحتی کاربر
 • حرکت فوق العاده نرم و کم صدای صندلی پله پیما که باعث حس راحتی کاربر در زمان استفاده می شود 
 • تجهیز دستگاه صندلی برقی پله رو به کمربند ایمنی می باشد در جهت افزایش سطح ایمنی کاربر
 • دستگاه صندلی پله پیما مجهز به یک مرکز کنترل فوق العاده هوشمند و پیشرفته می باشد که تمامی فرمان های ارسالی از سنسور ها و سایر منابع موجود از قبیل ریموت و سلکتور و حرکات ناشی از تغییر سرعت را تحلیل کرده و سپس اقدام می نماید.

مقاله پیشنهادی : پارامترهای موثر بر قیمت صندلی پله پیچشی 

 • ریل دستگاه صندلی برقی پله پیما از جنس آلیاژی از آهن می باشد که در عین استقامت و مقاومت بالا امکان تنظیف را داراست و ضمنا در برابر رطوبت نیز مقاوم می باشد.
 • در جهت تسهیل استفاده کاربر دستگاه دارای ریموت کنترل می باشد که عملکرد ریموت به صورت لحظه ای می باشد تا باعث افزایش سطح ایمنی کاربر گردد لزوم استفاده از ریموت زمانی مشخص می شود که سلکتورهای روی دستگاه عمل ننماید یا صندلی در ایستگاهی باشد که کاربر در ایستگاه دیگر ، قصد استفاده از دستگاه را داشته باشد بنابراین می تواند از طریق ریموت کنترل ،‌دستگاه را به ایستگاه مدنظر منتقل نماید.
 • مجهز به سنسور در ابتدا و انتهای مسیر ، جهت قطع کردن و توقف دستگاه و مشخص کردن حد بالا و پایین مسیر
 • قابلیت جابه جایی وزن فرد تا ۱۳۰ کیلوگرم – البته دستگاه قابلیت جابه جایی وزن بیشتر را نیز داراست ولی فشار زیادی به موتور وارد شده و باعث زود مستهلک شدن سیستم خواهد شد . این امکان در مدل های ایرانی قابل سفارشی سازی می باشد .

مقاله پیشنهادی : راهنمای انتخاب صندلی پله پیما پیچشی مناسب 

چند نکته جالب و جذاب راجب قابلیت امکانات صندلی متحرک پله گردشی

 • دستگاه بالابر پله دارای موتور پرقدرت ۲۴ ولت می باشد که مجهز به سیستم ضدبرخورد می باشد که در صورت فشار بیش از حد به موتور ، سیستم متوقف شده و تا ارسال فرمان بعدی ، عمل نخواهد کرد.
 • همچنین وجود سیستم شتاب سنج در جهت تشخیص تغییر سرعت و نیز وجود ترمز اضطراری که همواره حرکت سیستم را زیر نظر دارد نیز از قابلیت های ویژه سیستم های پله پیمای پیچشی می باشد.
 • نکته ای که باید بدان توجه کرد این است که سیستم های پیچشی با توجه به اینکه به صورت سفارشی و طراحی شده برای شرایط پله ها به صورت انحصاری می باشد این دستگاه قابل جابه جایی و انتقال به مکان دیگری نمی باشد چون شرایط خم و قوس های هر پله ها ، منحصر به همان پله ها می باشد و بعد از اینکه ریل ها دستگاه خم داده شود به هیچ وجه قابل خم کاری مجدد نمی باشد.
 • دستگاه بالابر پله پیما در نمونه های داخلی فقط برای محیط داخلی طراحی شده و باید حتما روی دستگاه پوشانده گردد ولی در نمونه های خارجی به دو صورت برای محیط داخلی و خارجی طراحی شده است که البته از لحاظ قیمتی متفاوت می باشد.

مقاله پیشنهادی : مدت زمان ساخت و تحویل دستگاه صندلی پله پیچشی چقدر هست ؟ 

پروژه صندلی پله پیما چرخشی در تهران 

بررسی مهمترین ویژگی های پروژه اجرایی صندلی پله پیچشی در تهران

در پروژه آقای محمدی تهران مسیر پله ها به نحوی بود که از ابتدا تا انتهای مسیر در یک پیچ ثابت قرار داشت و ارتفاع پله ها نیز در طول مسیر متغیر بود که همین امر پیچیدگی های طراحی و اماده سازی محصول را دو چندان می کرد. دشواری عبور از این پله ها در حدی بود که حتی افراد سالم در جهت عبور از پله ها دچار مشکل بودند . این مسیر پله ها جهت ارتباط قسمت پذیرایی با قسمت اتاق ها در منزل بود که به دلیل کهولت سن مشتری امکان این تردد و عبور از پله ها به سختی انجام می گرفت. بعد از بازدید و بررسی های انجام شده توسط کارشناسان و  با توجه به دانش و تجربه مهندسان این مجموعه ، امکان نصب بالابر پله ای مهیا شد. مسیر پله ها به صورتی بود که از ابتدا تا انتهای مسیر شاهد پیچی هستیم که خیلی تند و ارتفاع همواره در حال تغییر هست. 

فرایند طراحی ، نقشه برداری و اماده سازی محصول در مدت زمان تقریبا ۹۰ روز کاری انجام گردید و نصب دستگاه تقریبا در مدت ۳ روز کاری انجام گردید.

بررسی جدیدترین مقالات کوشا

27 دیدگاه دربارهٔ «قابلیت امکانات صندلی متحرک پله گردشی | پروژه صندلی پله رو گردشی منزل مسکونی تهران»

 1. باسلام لطفا هزینه های پله پیما رو برامون ارسال کنید و همچنیین برای اخذ نمایندگی چه شرایطی لازم است.ممنون میشم اگه راهنمایی کنید

 2. سلام برای یک آپارتمان که در طبقه سوم قرار دارد و صندلی پیچشی لازم داریم لطفا راهنمایی بفرمایید

 3. حاج عبدالعلی

  سلام فیمت پله پیما را میخواستم چه صندلی چه اون نفر بر ایستاده.ایمیل نزنید تلگرام کنید لطفا
  Elahe_elahie@

  1. سلام وقت شما بخیر
   برای اطلاع از قیمت سیستم های پیچشی باید تعداد پله ها – تعداد پیچ یا چرخش بین مسیر و تعداد طبقات مشخص باشد تا بتوانیم قیمت ارایه نماییم لطفا جهت بررسی شرایط با کارشناس فروش کوشا از طریق واتس اپ ارتباط بگیرید. شماره تماس 09158152022

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × 5 =

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای