همواره مراجعین و بیماران در بسیاری از مراکز درمانی و بیمارستانی ، در عبور از مسیر پله ها دچار مشکل می باشند و بسیاری از مشتریان همواره با این مساله که ایا از دستگاه اسانسور پله می توان برای مراکز درمانی استفاده کرد مواجهند. 

دستگاه بالابر اسانسور پله قابلیت استفاده در تمامی مراکز درمانی و بیمارستان ها و همچنین مراکز توانبخشی و فیزیوتراپی ها را دارا می باشد . در بسیاری از بیمارستان ها و مراکز درمانی – فیزیوتراپی ها و مراکز توانبخشی که محدودیت استفاده از بالابر یا اسانسور و یا مشکل در ایجاد رمپهای مناسب برای عبور معلولین و ناتوانان دارند می توان از دستگاه های بالابر اسانسور پله پیما استفاده کرد . 

با توجه به کیفیت بالای مواد اولیه استفاده شده در دستگاه ایرانی و اروپایی ، هر دو مدل دستگاه را می توان در این مراکز استفاده کرد و با توجه به امکان ضدعفونی کردن این سیستم ها و رتبه های بالای بهداشتی می توان از این مدل دستگاه برای حل مشکل استفاده کرد. 

همچنین طراحی منحصربفرد دستگاه آسانسور پله فیزیوتراپی به نحوی است که کاملا استاندارد و مناسب برای مراکز درمانی و افراد و کاربران سالمند و ناتوان در عبور از مسیر پله ها می باشد.

بررسی مشخصات پروژه فیزیوتراپی دکتر علوی در مشهد

در پروژه فیزیوتراپی دکتر علوی با محدودیت عرض پله که تقریبا ۹۰ سانت بود مواجه بودیم که با توجه به استفاده بیشتر بیماران حرکتی و ناتوانانی که امکان پیمودن مسیر پله ها را نداشتند  در فیزیوتراپی  از محصول ، پیشنهاد استفاده از آسانسور پله فیزیوتراپی اروپایی مطرح شد . طول مسیر پله ها در این پروژه ، ۴.۵ متر بود که با توجه به موافقت جناب اقای دکتر یزدانی در جهت نصب و اجرای دستگاه اسانسور پله اقدام گردید. 

مقاله پیشنهادی : پارامترهای موثر بر قیمت صندلی پله پیما ( چطور قیمت صندلی پله پیما محاسبه می شود ؟ )

دستگاه صندلی پله پیما با استفاده از غلطک هایی از جنس تفلون ، تعادل خود را بر روی ریل حفظ می کند و از حرکت های نابهنجار در هنگام حرکت در طول مسیر جلوگیری می نماید.
همچنین یکی از ویژگی های منحصربفرد دستگاه ، امکان چرخش صندلی حول محور اصلی تا ۹۰ درجه می باشد تا فرد استفاده کننده به راحتی بتواند بر روی پاگرد پله ها و با ایمنی کامل پیاده گردد.
در مدل های اروپایی امکان انتخاب سیستم در رنگ بندی های متنوع وجود دارد که امکان ایجاد یک هارمونی زیبا بین رنگ سیستم و رنگ بندی محیط وجود دارد. 

فضایی که آسانسور پله فیزیوتراپی اشغال می کند نهایتا ۳۰ سانت می باشد و در انواع پله ها امکان نصب می باشد و هیچ مزاحمتی برای عبور افراد در پله ایجاد نمی کند.

دستگاه اسانسور پله مجهز به مرکز کنترل فوق العاده هوشمند می باشد که تمامی دستورات ارسالی از سنسور ها را تحلیل کرده و سپس اقدام می نماید.

ریل دستگاه از جنس آلیاژی از آلومینیوم می باشد که علاوه برا امکان برای تنظیف ، ضد آب بوده و حرکت نرم برای صندلی پله پیما فراهم می آورد .

مناسب ترین پیشنهاد با توجه به تردد و استفاده زیاد افراد ، دستگاه صندلی پله پیما می باشد. 

مقاله پیشنهادی : آیا میشه به ایمنی دستگاه صندلی بالابر برقی پله اعتماد کرد ؟ 

فیلم صندلی پله پیما  مستقیم در فیزیوتراپی