در ابتدا با ماهیت دستگاه صندلی پله پیما آشنا می شویم که این دستگاه یک مکانیزم الکترومکانیکی می باشد که در جهت بالا رفتن آسان از پله ها مورد استفاده قرار می گیرد. بالابر پله در یک طرف راه پله و بدون ارتباط به دیوار و به راحتی بر روی پله ها نصب می گردد. سیستم بالابر پله مجهز به ریل مخصوص به خود می باشد و هیچ گونه ارتباطی با نرده راه پله نخواهد داشت و به صورت کاملا مستقل بر روی پله نصب می گردد. این دستگاه با برق کار می کند و همچنین می توان با باتری صندلی پله پیما از آن استفاده کرد.

آیا دستگاه بالابر پله رو با برق کار می کند ؟

دستگاه بالابر پله پیما در نمونه اروپایی دستگاهی است که دو عدد باطری ۱۲ ولت کار می کند ( با توجه به استفاده از موتور ۲۴ ولت ) و عملکرد این سیستم به گونه ای است که در ابتدا و انتهای مسیر ( ایستگاهی که دستگاه توقف می نماید و محل پیاده شدن کاربر می باشد ) از پایه شارژر استفاده شده است . این پایه ها به صورت مستقیم به یک ترانس ۲۴ ولت که خارج از دستگاه به برق شهری (۲۲۰ولت ) متصل می باشد اتصال یافته اند. در واقع دستگاه به محض رسیدن به ایستگاه خود شروع به شارژ شدن می نماید و با توجه به وجود بوق هشدار دستگاه ، در صورتی که دستگاه در محل مناسب قرار نگیرد و پایه های شارژر روی صندلی با کانکتور شارژر روی ریل اتصال نیابد دستگاه شروع به بوق زدن می کند و این نشان از عدم شارژ باتری صندلی پله پیما می باشد که اگر این امر ادامه یابد به مرور از کارایی باطری کاسته شده و باطری فاسد می گردد. 

دستگاه صندلی پله پیما

بررسی کارکرد باتری صندلی پله پیما ایرانی

در نمونه ایرانی دستگاه صندلی پله ، به دلیل هزینه های بالایی که در صورت فاسد شدن باطری برای مشتری ایجاد می شد کارشناسان کوشا تصمیم گرفتند از یک مکانیزم جایگزین برای تامین انرژی ( برق یا تغذیه ) دستگاه استفاده نمایند این مکانیزم به شکلی است که همواره یک سیم به دستگاه متصل هست و انرژی دستگاه را تامین می نماید با توجه به وجود برق ۲۴ ولت داخل سیم ( کارکرد برق صندلی پله )  ، هیچ گونه احتمال برق گرفتگی برای کاربر یا افراد وجود نخواهد داشت که همین امر باعث افزایش ایمنی دستگاه می گردد. 

میزان مصرف انرژی دستگاه صندلی پله پیما چقدر است ؟ 

با توجه به استفاده از ولتاژ کاری ۲۴ ولت در این سیستم ها ، مصرف انرژی دستگاه بسیار پایین می باشد و نمی توان مصرف دستگاه صندلی پله پیما با انواع بالابرهای هیدرولیکی و کششی و اسانسورها مقایسه کرد. همچنین استفاده از باتری صندلی پله پیما، خود نشان دهنده مصرف پایین این مدل دستگاه می باشد.

دستگاه ویلچربر پله پیما

هر آنچه لازم است درباره باتری صندلی پله پیما بدانید!

پاسخ هر سوالی که در رابطه با باتری صندلی پله پیما دارید را پیدا کنید. آن ها چقدر دوام می آورند؟ چه عواملی در تعویض باتری صندلی پله پیما وجود دارد؟ پاسخ این سوالات را در مقاله زیر پیدا کنید.

سوالات متداولی که ممکن است برای هرکسی پیش بیاید!

1-آیا صندلی پله پیما با باتری کار می کند؟

بله. صندلی های پله پیمای مدرن و امروزی با باتری کار می کنند اما بعضی از مدل های قدیمی از منبع تغذیه اصلی استفاده می کنند و فاقد باتری هستند.

2-در صورت قطع برق چه می شود؟

در مدل های جدید در هنگام قطع برق، باتری های صندلی پله پیما همچنان کار می کنند و شما را با اطمینان به مقصد می رسانند حتی اگر قطع شدن برق مدتی طول بکشد، باتری های کاملاً شارژ شده حداقل برای 15 تا 20 سوار شدن به بالا و پایین پله های شما مناسب هستند، البته امکان استفاده از خلاص کن دستی هم وجود دارد.

3-چگونه باتری صندلی پله پیما را شارژ کنیم؟

در بیشتر برند ها به چک های خاصی احتیاج ندارند اما اطمینان حاصل کنید که صندلی پله پیمای شما هرگز از نقطه شارژ خود فاصله زیادی نداشته باشد. به عبارتی دیگر، پس از هربار سوار شدن بر روی صندلی پله پیما، آن را در مکان خاص خود پارک کنید. صندلی های پله پیمای جدید دارای زنگ خطر یا چراغ هشدار شارژ هستند تا به شما اطلاع دهند که دستگاه نیاز به شارژ دارد.

نکته: در صورت عدم استفاده، صندلی پله پیمای شما هرگز نباید از نقطه شارژ خارج شود. در شرایط عادی نیز صندلی پله پیمای شما باید در وضعیت “روشن” باشد.

4-از کجا متوجه بشویم که باتری ها سالم است؟

در هنگام سرویس های دوره ای و خدمات دستگاه، مهندسین کوشا وضعیت شارژ و دشارژ شدن باتری ها را با ابزار و وسایل اندازی گیری بررسی می کنند. این آزمایشات نشان می دهد که آیا باتری های فعلی صندلی پله پیما، قابل استفاده هستند یا خیر.

5-آیا لازم است هنگامی که به دستگاه نیاز نداریم، آن را خاموش کنیم؟

نه؛ هر کاری می کنید، لطفاً دستگاه صندلی پله پیما را خاموش نکنید!

 اگر مرتباً یا خیلی طولانی صندلی پله پیمای خود را خاموش نگه دارید، باتری ها شارژ مناسب دریافت نمی کنند. این کار باعث می شود تا باتری خراب شود و شما  مجبور می شوید تا باتری جدید بخرید.

6- اگر بیش از یک هفته از دستگاه استفاده نکنیم چه اتفاقی می افتد؟

باتری ها بعد از استفاده از صندلی پله پیما، در ایستگاه مخصوص خود شارژ می شوند زیرا این مسئله تضمین کننده سلامت باتری های شما است. اگر مدت طولانی تری از دستگاه استفاده نکنید، به عنوان مثال، بیش از دو هفته؛ بهتر است کسی برای آبیاری گیاهان شما بیاید و سوار صندلی پله پیمای شما بشود.

7-چرا صندلی پله پیما آرام حرکت می کند؟

اگر باتری های دستگاه شما در حالت ضعیف و تخلیه قرار گرفته باشد، دیگر هیچ سیستم هشدار یا چراغ چشمک زن وجود ندارد؛ در عوض، یک یا چند مورد زیر را مشاهده خواهید کرد:

  • حرکت صندلی شما کندتر از سرعت معمول خود خواهد بود، و یا سرعت حرکت شما به سمت بالا به تدریج کند می شود.
  • صندلی پله پیمای شما پس از طی مسافتی کوتاه متوقف شده و سپس ادامه خواهد داد.
  • باتری در نقطه شارژ معمول خود، شارژ نمی شود (این بدان معنی است که باتری صندلی پله پیما کاملاً تخلیه شده است)

در هر یک از این علائم، باید آن را تعویض کنید.

8- باتری های صندلی پله پیما چه مدت دوام می آورند؟

باتری های صندلی پله پیما به طور کلی حدود 2 تا 5 سال دوام می آورند، البته این بستگی به کاربرد آن دارد. به عنوان مثال، اگر صندلی پله پیما اغلب از نقطه شارژ خارج شود، باتری را خراب می کند و باعث تعویض زودرس می شود.

9- چگونه باتری صندلی پله پیما را عوض کنیم؟

هرگز نباید خودتان باتری صندلی پله پیما را تعویض کنید. تعویض باتری شاید خیلی پیچیده به نظر نرسد، اما اگر شما یک مهندس صندلی پله پیمای کاملاً آموزش دیده و حرفه ای نباشید، دچار مشکل می شوید. اگر آن را امتحان کنید، در صورت خرابی صندلی پله پیما، احتمالاً نتوانید از گارانتی محصول خود، استفاده کنید.

شما اجازه نمی دهید یک نصاب غیر متخصص، تاسیسات ساختمانی شما را بررسی کند، یا یک غیر مکانیک، ماشین شما را تعمیر کند و این یک امر طبیعی است. مهندسین خدماتی کوشا، تعویض باتری را در اسرع وقت و با ایمنی حداکثری، برای محصول صندلی پله پیما انجام می دهند.

سرویس منظم صندلی پله پیما به شما آرامش خاطر می دهد!

هر دستگاهی که دارای قطعات متحرک است، می تواند به مرور زمان در اثر استفاده مکرر، گرد و غبار و یا ساییدگی آسیب ببیند. از آنجا که صندلی پله پیما چنین عملکرد مهمی را ایجاد می کند، استقلال و آزادی را برای کاربران خود به ارمغان می آورد، سرویس دهی منظم برای جلوگیری از خرابی، ادامه کار آسان صندلی پله پیما و انجام این کار با ایمنی برای راننده صندلی مهم است.

کوشا می تواند هر نوع مدل صندلی پله پیما را سرویس و نگهداری کند.

برای بحث در مورد قرارداد خدمات یا تعمیر سرویس صندلی پله پیما، با کوشا تماس بگیرید.

نکات مهم صندلی پله پیما

  • به یاد داشته باشید اگر در خانه تنها هستید، ما همیشه به شما توصیه می کنیم که تلفن همراه داشته باشید تا در صورت نیاز به کمک به دیگران خبر دهید.
  • شماره اضطراری یا شعبه محلی خود را در موارد ضروری در تلفن خود داشته باشید یا ذخیره کنید.
  • یکی از توصیه های ما این است که اگر هنگام عیب یابی دستگاه بالابر پله، شخصی که در زمینه صندلی پله پیما مهارت دارد در کنار شما باشد، بسیار بهتر و با صرف زمان کمتری، مشکل شما برطرف می شود.
  • اگر صندلی پله پیمای شما روی پله متوقف شد، بهتر است در جای خود بنشینید و سعی کنید آن را دوباره راه اندازی کنید، اگر موفق به راه اندازی دستگاه نشدید، از شخصی که در این زمینه مهارت دارد، کمک بخواهید. اگر مجبور شدید پیاده شوید، مطمئن شوید که می توانید این کار را با خیال راحت انجام دهید، و اگر قادر به پیاده شدن نبودید، از شخص دیگری کمک بخواهید.

چگونه کوشا می تواند به من کمک کند؟

ما درک می کنیم که این زمان نامشخص است، بنابراین خدمات بالابر پله کوشا با ارائه خدمات تعمیر، نگهداری و پشتیبانی از صندلی پله پیما در انواع بالابرها، می تواند به شما در انجام تعهدات خود به عنوان صاحب راه پله کمک کند. ما فقط تعمیر محصولات خودمان را انجام نمی دهیم، بلکه تعمیر انواع مدل های تجهیزات بالابر را پوشش می دهیم.

بررسی پروژه بالابر پله ای اجرا شده در منزل دکتر مرندی مشهد 

در این پست قصد داریم به معرفی جدیدترین پروژه اجرا شده توسط کوشا در منزل مسکونی دوپلکس دکتر مرندی بپردازیم. در پروژه بالابر پله – اسانسور پله – نفربرپله – پروژه منزل مسکونی دکتر مرندی ، با توجه به مشکل حرکتی و عمل جراحی که در قسمت زانو و کمر همسر اقای دکتر انجام گرفته بود ایشان در بالارفتن از پله دچار مشکل بودند و مشکلی در نصب و اجرای بالابر یا اسانسور وجود داشت ، گروه کوشا پبشنهاد استفاده از بالابر پله – نفربر پله مسیر مستقیم دادند که با توجه به استقبال و تایید ایشان ، کارشناسان مجموعه بلافاصله در جهت اجرا – طراحی و راه اندازی دستگاه اقدام کرده و مشکل ایشان را برطرف کردند.

برای بررسی کامل مشخصات و امکانات بالابر پله پیما ساخت ایران کلیک نمایید…ادامه مطلب….

فیلم معرفی پروژه دکتر مرندی در مشهد

بررسی جدیدترین مقالات کوشا

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نه − 7 =

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای