از تماس شما خوشحال میشیم 

هر چی بخای همینجاست…

آیا دستگاه بالابر پله رو با برق کار می کند ؟

دستگاه بالابر پله پیما ( صندلی پله پیما )‌ در نمونه اروپایی دستگاهی است که دو عدد باطری ۱۲ ولت کار می کند ( با توجه به استفاده از موتور ۲۴ ولت ) و عملکرد این سیستم به گونه ای است که در ابتدا و انتهای مسیر ( ایستگاهی که دستگاه توقف می نماید و محل پیاده شدن کاربر می باشد ) از پایه شارژر استفاده شده است . این پایه ها به صورت مستقیم به یک ترانس ۲۴ ولت که خارج از دستگاه به برق شهری (۲۲۰ولت ) متصل می باشد اتصال یافته اند. در واقع دستگاه به محض رسیدن به ایستگاه خود شروع به شارژ شدن می نماید و با توجه به وجود بوق هشدار دستگاه ، در صورتی که دستگاه در محل مناسب قرار نگیرد و پایه های شارژر روی صندلی با کانکتور شارژر روی ریل اتصال نیابد دستگاه شروع به بوق زدن می کند و این نشان از عدم شارژ باطری دستگاه می باشد که اگر این امر ادامه یابد به مرور از کارایی باطری کاسته شده و باطری فاسد می گردد. 

مقاله پیشنهادی : دستگاه بالابر پله ( صندلی پله ) چقدر فضا میگیره ؟ کلیک کنید ….

در نمونه ایرانی دستگاه صندلی پله ، به دلیل هزینه های بالایی که در صورت فاسد شدن باطری برای مشتری ایجاد می شد کارشناسان کوشا تصمیم گرفتند از یک مکانیزم جایگزین برای تامین انرژی ( برق یا تغذیه ) دستگاه استفاده نمایند این مکانیزم به شکلی است که همواره یک سیم به دستگاه متصل هست و انرژی دستگاه را تامین می نماید با توجه به وجود برق ۲۴ ولت داخل سیم ، هیچ گونه احتمال برق گرفتگی برای کاربر یا افراد وجود نخواهد داشت که همین امر باعث افزایش ایمنی دستگاه می گردد. 

بالابر پله – اسانسور پله – نفربرپله  دستگاه الکترومکانیکی می باشد که در جهت بالارفتن آسان از پله ها مورد استفاده قرار می گیرد. بالابر پله در یک طرف راه پله و بدون ارتباط به دیوار و به راحتی بر روی پله ها نصب می گردد. سیستم بالابر پله مجهز به ریل مخصوص به خود می باشد و هیچ گونه ارتباطی با نرده راه پله نخواهد داشت و به صورت کاملا مستقل بر روی پله نصب می گردد.

 آیا دستگاه ویلچربر پله پیما را می شناسید ( بررسی کامل امکانات و قابلیت ها ) 

معرفی برخی از نام های بالابر پله رو

برخی اسامی دیگری که به اسانسور پله ای نسبت می دهند شامل صندلی پله پیما – صندلی پله ای – نفربر پله – بالابر پله – صندلی کنار پله و اسامی از این قبیل می باشد.

مقاله پیشنهادی : بررسی قابلیت های دستگاه صندلی پله پیما برای سالمندان و معلولین صندلی پله پیما 

کاربرد بالابر پله رو | کاربری بالابر پله ای

امروزه دستگاه نفربر پله – اسانسور پله برای افراد سالمند – ناتوان – کم توان – معلول – جانبازان و افرادی که به هر دلیل بالارفتن از پله برای آن ها یک نوع خطر محسوب می شود ، پیشنهاد می گردد.

مکانیزم و ساختار بالابر پله رو | بالابر پله از چه قسمت هایی تشکیل شده ؟

در صندلی های پله پیما مسیر مستقیم ، ریل از جنس آلومینیوم یا فولاد اکسترود شده می باشد و در سطح مقطع های مختلف بسته به نوع سیستم قابل ارائه می باشد.

قسمت صندلی یا نشیمن گاه در رنگ های متنوع ارائه می گردد که البته این قسمت قابل جداشدن می باشد تا در هنگام خدمات به راحتی بتوان قسمت صندلی را جدا و راحت تر سرویس و تعمیرات دستگاه پله پیما انجام گیرد. قسمت صندلی همچنین توسط اهرمی که برای آن تعبیه شده است می تواند در دو حالت 45 درجه و 90 درجه قرار گیرد تا فرد استفاده کننده بتواند به راحتی از دستگاه پیاده شود.

مقاله پیشنهادی :  اطلاعات راجب رنگ و جنس دستگاه صندلی پله پیما کلیک نمایید…

مکانیزم | ساختار بالابر پله رو این دستگاه به شکلی هست که بعد از فشردن ریموت کنترل یا سلکتورهای تعبیه شده روی دسته های صندلی ، فرمان به مرکز کنترل هوشمند بالابر پله ارسال شده ، مرکز کنترل بعد از تحلیل فرمان و بررسی وضعیت سنسورهای تعبیه شده بر روی دستگاه ، اجازه ارسال فرمان به موتور دستگاه را داده و دستگاه بالابر در جهتی که امکان حرکت دارد ، شروع به حرکت می نماید .

مقاله پیشنهادی :‌ بررسی عملکرد ریموت دستگاه صندلی پله پیما (‌پروژه اجرایی در بیرجند خراسان جنوبی 

در هر نقطه ای که خطایی از سمت سنسورهای دستگاه یا موتور به مرکز کنترل ارسال گردد ، بلافاصله سیستم به صورت هوشمند متوقف خواهد شد و تا رفع مشکل ، اجازه حرکت دوباره دستگاه را نخواهد داد.

پروژه بالابر پله ای اجرا شده در منزل دکتر مرندی مشهد | نمایندگی بالابر پله رو در مشهد

در این پست قصد داریم به معرفی جدیدترین پروژه اجرا شده توسط کوشا در منزل مسکونی دوپلکس دکتر مرندی بپردازیم. در پروژه بالابر پله – اسانسور پله – نفربرپله – پروژه منزل مسکونی دکتر مرندی ، با توجه به مشکل حرکتی و عمل جراحی که در قسمت زانو و کمر همسر اقای دکتر انجام گرفته بود ایشان در بالارفتن از پله دچار مشکل بودند و مشکلی در نصب و اجرای بالابر یا اسانسور وجود داشت ، گروه کوشا پبشنهاد استفاده از بالابر پله – نفربر پله مسیر مستقیم دادند که با توجه به استقبال و تایید ایشان ، کارشناسان مجموعه بلافاصله در جهت اجرا – طراحی و راه اندازی دستگاه اقدام کرده و مشکل ایشان را برطرف کردند.

برای بررسی کامل مشخصات و امکانات بالابر پله پیما ساخت ایران کلیک نمایید…ادامه مطلب….

فیلم معرفی پروژه دکتر مرندی در مشهد

بررسی جدیدترین مقالات کوشا

ثبت ديدگاه

12 + سه =

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای