دستگاه اسانسور ویلچر مخصوص انتقال انواع مدل ویلچر بر روی مسیر پله ها می باشد. دستگاه اسانسور ویلچر در مدل های متنوع ایرانی و خارجی دارای مکانیزم های حرکتی مختلفی می باشد. در این مقاله قصد داریم به بررسی ساختار و مکانیزم حرکتی اسانسور ویلچر بپردازیم. با ما همراه باشید.

انواع مکانیزم حرکتی اسانسور ویلچر

مکانیزم حرکتی اسانسور ویلچر در دو دسته بندی عمده قرار می گیرد : 

  • مکانیزم حرکتی موتور گیربکس : 

در این مکانیزم حرکتی از سیستم انتقال قدرت موتور به گیربکس جهت حرکت دستگاه ویلچربر استفاده شده است. این مکانیزم حرکتی در اکثر سیستم های اروپایی و خارجی استفاده شده است. گروه کوشا تلاش کرده که در یکی از مدل های طراحی شده خود از این مکانیزم حرکتی استفاده نماید. 

البته این مکانیزم حرکتی از قیمت بالاتری نسبت به سایر مدل ها و مکانیزم های حرکتی برخوردار می باشد ولی ایمنی بالاتری دارد.

در این سیستم موتور با افزایش قدرت انتقالی از گیربکس ، سیستم اسانسور ویلچر را بر روی ریل دندانه شانه ای نصب شده بر روی سازه سیستم ، انتقال می دهد 

  • مکانیزم حرکتی موتور سیم بکسلی وینچ : 

در این مکانیزم حرکتی اسانسور ویلچر از قطعات موتور وینچ ، سیم بکسل و غلطک های مخصوص و اتصالات استفاده شده است. از این مکانیزم حرکتی در جهت کاهش هزینه های ناشی از سیستم موتور گیربکس استفاده شده تا امکان خرید و استفاده از این سیستم برای همه مشتریان فراهم گردد. 

گروه کوشا سعی کرده در جهت کاهش قیمت با استفاده از قطعات و تجهیزات با کیفیت در مکانیزم حرکتی اسانسور ویلچر سیم بکسلی وینچی ، ایمنی کافی در جهت حرکت و استفاده از دستگاه ویلچربر پله را تامین نماید.

استفاده از مکانیزم حرکتی اسانسور ویلچر متناسب با شرایط پروژه و با نظر کارشناس متخصص باید انجام گردد. 

فعلا با توجه به شرایط پیچیده در طراحی مکانیزم حرکتی اسانسور ویلچر پیچشی ، تنها سیستم ویلچربر اروپایی و خارجی قابلیت حرکت در مسیر های گردشی و دارای پیچش را دارا می باشند و بدلیل تحریم و قیمت بالای سیستم های اروپایی ، امکان استفاده از این سیستم ها مهیا نیست. 

پیشنهاد میکنم فیلم مقابل را ببینید تا با ویژگی ها و قابلیت های محصول آشنا شوید .  البته دقت نمایید که فیلم مربوط به محصول اروپایی می باشد .

بررسی جدیدترین مقالات کوشا

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده − 8 =

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۴.۳ از ۵
از مجموع ۴ رای