دستگاه Exosuit میزان متابولیک را در پیاده روی و دویدن بهبود می بخشد

در چند دهه اخیر تجهیزات مختلفی به صورت گجت های پوشیدنی ساخته شده اند که در جهت توانبخشی به افراد مختلف کمک می نمایند. برخی از این گجت ها می تواند در جهت انجام کارهای سنگین به کارگران کمک نماید. همیشه این چالش در جهت تشخیص تفاوت های بین دویدن و راه رفتن وجود داشته است.

اخیرا محققان دانشگاه هارواد یک نوع گجت پوشیدنی طراحی کرده اند که بصورت چشمگیری امکان حرکت طبیعی را با سرعت های مختلف را فراهم کرده است. 

ویژگی و مشخصات فنی گجت Exosuit – دستگاه توانبخشی Exosuit

بررسی تخصصی دستگاه کمک حرکتی Exosuit

بررسی تخصصی دستگاه کمک حرکتی Exosuit

با توجه به وجود باطری های داخلی و وزن تقریبی 5 کیلویی ، این گجت براحتی در قسمت کمر و ران پوشیده می شود که مجهز به یک کنترل کننده در قسمت پشتی گجت می باشد. 

عملکرد  دستگاه توانبخشی Exosuit

این گجت بوسیله نیروی کششی که بین کمر و ران ها توسط قرقره های کابلی ایجاد می گردد کار می کند. طبق مطالعاتی که محققان انجام دادند این دستگاه با توجه به کاهش ده درصدی که در متابولیک ایجاد می نماید به پیاده روی در شیب های مختلف کمک می نماید. با توجه به اینکه این تغییر متابولیک چشمگیر نیست ولی به عنوان یک دستاورد عظیم در صنعت توانبخشی به شمار می آید. 

در نمونه های آینده با توجه به سرمایه گذاری پنتاگون در این مدل گجت ها برای استفاده در نیروهای نظامی ، پیش بینی می شود که پیشرفت های چشمگیری در این مدل گجت ها ایجاد گردد. 

از سایر دیدن فرمایید

تولید پروتز هوشمند پا

نوعی پروتز هوشمند پا که از هوش مصنوعی جهت حرکت کامل استفاده می کند

بیشتر دستگاه های پروتز طراحی شده در تامین نیازهای کاربران خود هوشمند نیستند. به عنوان مثال در پروتزهای قدیمی ، کاربر باید در حالت های نشسته ، ایستاده یا بالارفتن از پله ، پروتز خود را خم کند . علاوه براین پروتز باید برای حرکت روان ، زمان فعال کردن هر کدام از موتورها را در مرحله مناسب انجام دهد. 

ادامه مطلب »

از سایر دیدن فرمایید

ثبت ديدگاه

دو × سه =